MENU
Jesteś tutaj: Budowlanka Jak mogę zabezpieczyć wykopy przed osuwaniem się ziemi?

Jak mogę zabezpieczyć wykopy przed osuwaniem się ziemi?

08:23, dnia 21 maj 2022r.
Kategoria:Budowlanka
628
0

Większość robót ziemnych na placach budowy obejmuje obudowy mające na celu powstrzymanie osuwania się ziemi. Czy jest to dobra metoda ochrony własnej?

Jakość i bezpieczeństwo budowy

Wykonywanie wykopów wymaga dużej odpowiedzialności. Wiąże się to również z ochroną osób postronnych, którym nie wolno wchodzić na teren wykopów. Każdy wykop musi być oznakowany, aby powiadomić okolicznych mieszkańców o rodzaju i inwestycji. Do wykopów z ogrodzeniem można również wynająć szalunki. Szalunki to rodzaj konstrukcji metalowej lub drewnianej, która wyróżnia się wodoszczelną strukturą. Jak pokazuje praktyka, nie warto wykonywać szalunków samodzielnie. Jest to zadanie czasochłonne. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego oferują opiekę serwisową, obejmującą wymianę podzespołów zgodnie z wymaganiami wykonawcy, dostarczanie rozwiązań systemowych oraz pomoc w montażu. Przed wynajęciem obudowy systemowej należy rozważyć wpływ wód gruntowych i warunków ruchu drogowego w pobliżu placu budowy. Wibracje mogą powodować uszkodzenia gruntu. Zgodnie z przepisami budowlanymi wykopy należy chronić nie tylko przed osuwaniem się ziemi, lecz także przed wodą.

Przykład lekkiego szalunku

Jest lekki i przydatny do konserwacji dróg. Ponadto jego mobilność pozwala na obniżenie kosztów przy bardziej złożonych zamówieniach. Ponieważ można go stosować w różnych warunkach, zaletą jest elastyczny rozstaw podpór. Prawidłowy montaż ma zasadnicze znaczenie dla jakości szalunku. Musi być ona wypoziomowana.

Łatwiej jest zatrudnić kogoś, niż robić to samemu, ponieważ zajmuje to więcej czasu.

Szalunki zapewniają ochronę wykopu, co z kolei zwiększa wytrzymałość fundamentów i ogólną wartość projektu budowlanego. Samodzielne wykonanie szalunku jest trudne i kosztowne. Stosując rozwiązania systemowe, możesz chronić zarówno swoich pracowników, jak i cały projekt.

Zapraszamy do wynajmu szalunków na terenie Warszawy i okolic. Jak masz pytania zadzwoń 690 333 255.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*