sprawy zagraniczne

Poseł Adam Lipiński na kijowskim Majdanie

wtorek, 3 grudnia 2013 r.

Poseł Adam Lipiński od piątku przebywa na Ukrainie.

Adam Lipiński współorganizował niedzielną wizytę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. Spotykał się tam z liderami opozycji demokratycznej. „Było mi dane przemawiać na kijowskim Majdanie do dziesiątek tysięcy Ukraińców. W swoim przemówieniu podkreślałem, że obecność Ukrainy w UE leży w interesie samej Ukrainy jak i całej Europy. Obserwowałem niezwykły entuzjazm Ukraińców, którzy demonstrowali w Kijowie za integracją swojego kraju z strukturami unijnymi. Trzeba ich w tym dążeniu wspierać” powiedział poseł Adam Lipiński, który od lat koordynuje politykę wschodnią PiS-u. 

Dodaj komentarz

Podpis
Komentarz
W celu weryfikacji wprowadź wynik działania (cyfrą)
dwa plus jeden =

Adam Lipiński, założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku

W latach 70-tych – działacz opozycji demokratycznej we Wrocławiu i Legnicy

W latach 80-tych – działacz „Solidarności”, 8 lat w strukturach konspiracyjnych, wydawdca i redaktor czasopism i książek tzw. drugiego obiegu, założyciel organizacji Ruch Społeczny Solidarności, a następnie, już po przełomie, stowarzyszenia Centrum Demokratyczne

W latach 90-tych – działacz Porozumienia Centrum na Dolnym Śląsku, poseł I kadencji (1991-1993) z Wrocławia, założyciel, redaktor, a następnie wydawca wychodzącego w Warszawie tygodnika społeczno-politycznego „Nowe Państwo”

Założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku