sprawy zagraniczne

Komu order po Euro2012?

czwartek, 17 maja 2012 r.

Ponieważ przed rozpoczęciem mistrzostw nagrody dostali już wszyscy, którzy coś spieprzyli, zastanawia mnie, kto dostanie ordery po zawodach. Wierzę że piłkarze, ale oni nie należą do kręgów ekipy PO, więc rozliczani będą z wyników.

Wiadomo, że nie ma na co liczyć Jarosław Kaczyński. To prawda, że za jego premierostwa Polska zdobyła prawa do organizacji mistrzostw, i jego rząd szybko wytoczył plany przygotowań, opracował harmonogramy prac, zapewnił finansowanie i zadeklarował wykonanie inwestycji na czas. Nic z tego, tę pule nagród i zasług wyczerpali już ci, którzy tych planów nie zrealizowali, harmonogramy zawalili i wykonali inwestycje drogo-podobne. Poza tym Jarosław Kaczyński jątrzył i chciał doprowadzić do klęski Euro2012, naszego narodowego skarbu, tylko dlatego, że wzywał do bojkotu imprezy na Ukrainie. Co prawda chodziło mu o bojkot polityczny – o nie obściskiwanie się z Janukowyczem, kiedy niedaleko Julia Tymoszenko ściska w ręku kolejne akty oskarżenia, co prawda taką samą formę bojkotu popiera duża część Europy, ale kto by dbał o szczegóły. Wiadomo, że oni, w tym politycy PO Janusz Lewandowski i Jacek Protasiewicz, chcą bojkotować mądrzej, choć w taki sam sposób.

Na żadne zaszczyty i pochwały nie mogą liczyć kibice, obecnie bojkotowani przez władze państwowe oraz część mediów i zdegradowani do zwierzęcopodobnej grupy kiboli. Co prawda do oprawy meczów kibice są jeszcze potrzebni, wiadomo machają flagami i przynoszą zyski, ale trzeba będzie wymyśleć jakąś inną formę ich uczestnictwa, bo przecież nie sposób przewidzieć co tam powypisują na transparentach.

Wychodzi na to, że jedynym kandydatem do orderu, zupełnie oczywistym – jeśli pamięta się honory dla szefa BOR-u po „sukcesach” podległych mu ludzi po katastrofie smoleńskiej – za zasługi dla rozwoju sportu w naszej części Europy, za systematyczne podnoszenie standardów cywilizacyjnych, pozostaje... Wiktor Janukowycz.

Tylko, podobnie jak wypadku gen. Janickiego, należy się spieszyć. Na jesieni wybory parlamentarne na Ukrainie...

Dodaj komentarz

Podpis
Komentarz
W celu weryfikacji wprowadź wynik działania (cyfrą)
zero plus siedem =

Adam Lipiński, założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku

W latach 70-tych – działacz opozycji demokratycznej we Wrocławiu i Legnicy

W latach 80-tych – działacz „Solidarności”, 8 lat w strukturach konspiracyjnych, wydawdca i redaktor czasopism i książek tzw. drugiego obiegu, założyciel organizacji Ruch Społeczny Solidarności, a następnie, już po przełomie, stowarzyszenia Centrum Demokratyczne

W latach 90-tych – działacz Porozumienia Centrum na Dolnym Śląsku, poseł I kadencji (1991-1993) z Wrocławia, założyciel, redaktor, a następnie wydawca wychodzącego w Warszawie tygodnika społeczno-politycznego „Nowe Państwo”

Założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku