sprawy krajowe

Beata Szydło w Jeleniej Górze

środa, 7 października 2015 r.

Entuzjastyczne powitanie Beaty Szydło w Jeleniej Górze

– Ludzie dostrzegają i doceniają, że Polska się zmienia. Tylko pytają, dlaczego te zmiany nie dotyczą ich – mówiła Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera podczas wtorkowej wizyty w Jeleniej Górze.
Sala hotelu Mercure, gdzie odbyło się spotkanie, wypełniła się po brzegi. Organizatorzy donosili krzesła, by pomieścić chętnych. Wśród nich byli oczywiście kandydaci do Sejmu i Senatu, jeleniogórscy radni PiS-u, sympatycy partii. Był szef jeleniogórskiej Solidarności Franciszek Kopeć, a także szef związku rolników Solidarni Marian Zagórny. Na widowni można było dostrzec jeleniogórską radną Alicję Szklarską, która dostała się do rady miejskiej z listy... Platformy Obywatelskiej.
Publiczność długo przygotowywała się do przywitania Beaty Szydło. – Beatko, pójdzie ci gładko – taki okrzyk zaproponował prowadzący. Jeleniogórski radny Ireneusz Łojek nieco go skorygował: Beatko, wygramy gładko. I takimi słowami zgromadzeni przywitali gościa wieczoru.
Kandydatka na premiera mówiła na temat programu PiS-u, skrytykowała rzecz jasna rządzącą Platformę Obywatelską. – Donald Tusk osobiście zapowiadał, że wyrzuci z partii tego, kto będzie za podniesieniem podatków. Tymczasem Platforma podczas ośmiu lat rządów podnosiła podatki 21 razy. Czyli tyle razy powinien wyrzucić sam siebie – mówiła.
 
Tekst i zdjęcie: Nowiny Jeleniogórskie (ROB)

Dodaj komentarz

Podpis
Komentarz
W celu weryfikacji wprowadź wynik działania (cyfrą)
siedem plus dwa =

Adam Lipiński, założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku

W latach 70-tych – działacz opozycji demokratycznej we Wrocławiu i Legnicy

W latach 80-tych – działacz „Solidarności”, 8 lat w strukturach konspiracyjnych, wydawdca i redaktor czasopism i książek tzw. drugiego obiegu, założyciel organizacji Ruch Społeczny Solidarności, a następnie, już po przełomie, stowarzyszenia Centrum Demokratyczne

W latach 90-tych – działacz Porozumienia Centrum na Dolnym Śląsku, poseł I kadencji (1991-1993) z Wrocławia, założyciel, redaktor, a następnie wydawca wychodzącego w Warszawie tygodnika społeczno-politycznego „Nowe Państwo”

Założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku