moje komentarze

BIURO POMOCY PRAWNEJ OTWARTE!

czwartek, 14 maja 2015 r.

Już dziś (14.05) startuje w Warszawie Biuro Pomocy Prawnej powołane wczoraj przez Andrzeja Dudę. Biuro otwarte w godzinach 8-15 znajduje się przy ul. Pięknej 24 w Warszawie. Zapraszamy!

Już dziś (14.05) startuje w Warszawie Biuro Pomocy Prawnej powołane wczoraj przez Andrzeja Dudę. Na czele biura stanął Janusz Wojciechowski - europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
 
- Polacy, z którymi spotykam się jeżdżąc po całej Polsce, nieraz skarżą się na fatalne traktowanie przez wymiar sprawiedliwości. Państwo jest niestety wobec ludzi opresyjne i niszczy obywateli, którzy czują się jak przedmioty przesuwane z kąta w kąt - mówił wczoraj podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w siedzibie partii, Andrzej Duda.
 
Stąd też pomysł, by osoby nieradzące sobie z rozwiązywaniem problemów, mogli zgłaszać się do Biura Pomocy Prawnej, a sam nie będzie z tym czekał do wyniku wyborów prezydenckich.
 
- Zaraz po wygranych wyborach prezydenckich, kiedy obejmę urząd prezydenta RP (a głęboko wierzę, że tak się stanie) powołam w Kancelarii Prezydenta Prezydenckie Biuro Pomocy Prawnej - zapewnił, zaznaczając, że samo biuro ma funkcjonować w ramach jego kancelarii.
 
Pieczę na biurem objął już teraz Janusz Wojciechowski, który, jak zapewniał Duda, wielokrotnie rozmawiał z nim o przypadkach ludzi zgłaszających się do niego ze swoimi problemami prawnymi.
 
- Dzisiaj Janusz Wojciechowski jest znany powszechnie w całej Polsce jako ten, który bardzo mocno interweniuje w sprawach indywidualnych ludzi, którzy zostali skrzywdzeni przez państwo, którzy zostali skrzywdzeni także przez wymiar sprawiedliwości - mówił.
 
- To wielka sprawa, że kandydat na prezydenta przywiązuje tak wielką wagę do wrażliwości na krzywdy ludzi. Wadą dzisiejszego systemu państwowego w Polsce jest arogancja władzy, brak wrażliwości, często bezduszność na krzywdy zwykłych ludzi. Otwarte drzwi urzędu prezydenckiego to jest wielka nadzieja na poprawę stanu polskiej sprawiedliwości - wykazywał Wojciechowski.
 
Biuro Pomocy Prawnej znajduje się przy ul. Pięknej 24 w Warszawie. Otwarte jest w godzinach 8-15.

Dodaj komentarz

Podpis
Komentarz
W celu weryfikacji wprowadź wynik działania (cyfrą)
trzy plus dwa =

Adam Lipiński, założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku

W latach 70-tych – działacz opozycji demokratycznej we Wrocławiu i Legnicy

W latach 80-tych – działacz „Solidarności”, 8 lat w strukturach konspiracyjnych, wydawdca i redaktor czasopism i książek tzw. drugiego obiegu, założyciel organizacji Ruch Społeczny Solidarności, a następnie, już po przełomie, stowarzyszenia Centrum Demokratyczne

W latach 90-tych – działacz Porozumienia Centrum na Dolnym Śląsku, poseł I kadencji (1991-1993) z Wrocławia, założyciel, redaktor, a następnie wydawca wychodzącego w Warszawie tygodnika społeczno-politycznego „Nowe Państwo”

Założyciel i lider partii „Prawo i Sprawiedliwość” na Dolnym Śląsku