Jest w nas wiara w przyszłość i w Polskę

Hasło „Polska jest jedna” oddaje istotę naszej partii. Dążymy do tego, by Polacy mieli równe szanse, dlatego zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają kilka aspektów - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas V Kongresu Programowego Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze.

 
W swoim wystąpieniu podsumował działania Rządu PiS, w tym m.in. program Rodzina 500+, potrzebę reformy edukacji, czy sądownictwa. Zwrócił także uwagę na konieczność wsparcia osób starszych i najbiedniejszych.
 
Podkreślił, że PiS było, jest i będzie partią wolności.
 
- Przywracamy Polakom wybór, bo to m.in. możliwość wyboru oznacza wolność. W przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie zamierzamy nikomu jej ograniczać - stwierdził.
 
Oznajmił, że obecna polityka zagraniczna opiera się na dwóch filarach - NATO i UE, a szczyt NATO w Warszawie przyniósł bezpieczeństwo i wzmocnił pozycję Polski.
 
Przypomniał, że PiS popierało wstąpienie Polski do UE i niesłusznie wmawia się Polakom antyeuropejskość partii.
 
- Nie uchylamy się od pomocy ludziom, którzy jej potrzebują, ale mamy pełne prawo, aby nie zgadzać się na przyjmowanie uchodźców - stwierdził.
 
Wicepremier Mateusz Morawiecki dodał, że wszystko, czego dotąd dokonał Rząd PiS, udało się zrobić bez podnoszenia podatków.
 
- Jesteśmy drużyną solidarnościową, która przykłada wagę do równych szans. Chcemy, aby ludzie mogli pracować również w małych miejscowościach - oznajmił.
 
Zaznaczył, że nowy model gospodarczy daje dobre rezultaty, a dzięki niemu odbudowywana jest suwerenna polityka gospodarcza.
 
- Pokazaliśmy, że można walczyć o swoje prawa. Jesteśmy rządem, który chce budować polski kapitał i polską własność. Mam poczucie, że żyjemy w kraju, który nareszcie dba o swoich obywateli - powiedział Wicepremier Morawiecki.
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=_-USV1hw0mI